Tagi
Powiązane wpisy
Podziel się
Na Targi Dobrych Praktyk CSR przynieś elektrośmieci (informacja prasowa)
Przyjdź na Targi Dobrych Praktyk CSR i weź ze sobą elektrośmieci!
Społeczna odpowiedzialność dotyczy nie tylko przedsiębiorstw, ale każdy z nas może działać odpowiedzialnie w stosunku do środowiska, w którym żyje. Już wkrótce, 20 października podczas Targów Dobrych Praktyk CSR, każdy kto jest świadomym konsumentem, będzie mógł przynieść zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, tak, aby został on poddany właściwemu recyklingowi.
O odpowiedzialnej postawie w stosunku do otoczenia, w którym żyjemy powinny pamiętać zarówno firmy jak i każdy z nas. Okazja do zaprezentowania swojej świadomej w stosunku do środowiska postawy pojawi się już wkrótce w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego podczas organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu Targów Dobrych Praktyk CSR, gdzie odbędzie się zbiórka elektrośmieci.
Elektrośmieci to nic innego jak zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – świetlówki, baterie, telewizory, lodówki, elektronarzędzia. Każde zepsute żelazko, komputer czy telefon nie poddane recyklingowi staje się zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, zwierząt oraz roślin. Występujące w elektronarzędziach (zwłaszcza tych starszej generacji) włókna azbestu, oleje, rtęć czy ołów to jedne z najgroźniejszych substancji zaburzających prawidłowe funkcjonowanie środowiska naturalnego. Prawie każdą z tych groźnych substancji można odzyskać dzięki recyklingowi. Przynosząc więc bezużyteczny sprzęt na targi można zrobić choć jeden krok w stronę ochrony otaczającej nas przyrody.
Uczestnicy Targów będą mogli wziąć również udział w seminariach prowadzonych przez ekspertów społecznej odpowiedzialności biznesu na temat: odpowiedzialnej utylizacji i recyklingu, odpowiedzialnego pozyskiwania zasobów naturalnych, odpowiedzialnej konsumpcji oraz zrównoważonych inwestycji infrastrukturalnych.
Gościem specjalnym Targów Dobrych Praktyk CSR będzie John Grant – światowy autorytet w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu, ekspert w zakresie zrównoważonego marketingu oraz autor książki „The Green Marketing Manifesto”, docenionej nie tylko za wartość merytoryczną, ale również za produkcję z najwyższą dbałością o poszanowanie środowiska naturalnego. Najnowsza książka jego autorstwa, zatytułowana „Co-opportunity„, dotyczy Zrównoważonego Rozwoju 2.0 (Sustainability 2.0). Grant wygłosi otwarty wykład pt. „Green marketing and sustainable innovation”, który odbędzie się w języku angielskim.
Maciej Gielewicz
Ostatnie wpisy Maciej Gielewicz (zobacz wszystkie)
- Jakie zawody są najbardziej zagrożone przez SI? - 14 kwietnia 2023
- Jak radzić sobie ze stresem? - 28 grudnia 2022
- Jak się przygotować do upałów w mieście? - 22 sierpnia 2022
- Zmiany w Polskim Ładzie od lipca 2022 - 23 maja 2022
- Czym jest grypa żołądkowa? - 11 lutego 2022
- Czym różnią się od siebie odmiany koronawirusa? - 4 listopada 2021
- Żylaki – co to jest i czy można je wyleczyć? - 10 sierpnia 2021
- Łupież u kota - 11 czerwca 2021
- Krajowy Plan Odbudowy i Nowy Ład – czym są? - 8 kwietnia 2021
- Jak detoks cukrowy wpływa na zdrowie? - 3 lutego 2021
- Czy elektrownie atomowe są bezpieczne? - 14 stycznia 2021
- Czy koronawirus to grypa? - 14 września 2020
- Czym jest faktoring? - 30 czerwca 2020
- Leasing konsumencki czy wynajem długoterminowy samochodu? - 16 czerwca 2020
- Epidemia koronawirusa - 25 lutego 2020
- Jak odróżnić przeziębienie od grypy? - 22 stycznia 2020
- Skoki rozwojowe u dzieci - 27 sierpnia 2019
- Czy warto pobrać krew pępowinową? - 26 listopada 2018
- Tętniak w mózgu - 24 października 2018
- Co to jest przesilenie wiosenne? - 26 marca 2018