Media społecznościowe ułatwiają introwertykom nawiązywanie relacji społecznych
Mediom społecznościowym zarzuca się negatywny wpływ na relacje międzyludzkie, które w sieci sprowadzane są tylko do beznamiętnego klikania w klawisze. Są one jednak wybawieniem dla introwertyków, którym ułatwiają kontakty z ludźmi.
Czy social media mogą pełnić funkcję terapeutyczną? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że introwertycy przytakną. Co prawda, serwisy społecznościowe nie zmienią ich w przebojowych ekstrawertyków uwielbiających kontakty z ludźmi, ale są w stanie zdecydowanie pomóc im w wielu sprawach zarówno prywatnych, jak i zawodowych.
Zdania na temat mediów społecznościowych są podzielone, lecz każdy przyzna, że są w stanie ułatwiać kontakty z innymi ludźmi. Szczególną wartość mają dla osób nieśmiałych i typowych introwertyków, których spotkania po prostu męczą. I nie chodzi tu wyłącznie o kontakty stricte towarzyskie. Media społecznościowe dają też szansę na dogodniejsze warunki prowadzenia biznesu. W znacznym stopniu ułatwiają promowanie firmy, nie zmuszając do bezpośrednich kontaktów. Są również udogodnieniem w szukaniu partnerów biznesowych oraz w budowaniu wizerunku jednostki.
Oczywiście, w niektórych osobach social media także budzą obawy, dlatego na początku warto poznać różne opcje, żeby wybrać tę, która wyda się najodpowiedniejsza. W tym celu najlepiej jest śledzić poczynania innych firm i sprawdzać, w jaki sposób prowadzą swoje kampanie marketingowe, jak nawiązują kontakty z klientami czy partnerami biznesowymi. Dobrze będzie udzielać się na ich kontach, zadając pytania, obserwując ich reakcje, ucząc się od nich tak dużo, jak to tylko możliwe.
Z pewnością nie trzeba od razu zakładać profili we wszystkich serwisach tego typu. Dobrze prowadzone, jedno konto może być świetnym wstępem do dalszych działań. Natomiast chcąc uniknąć bezpośrednich rozmów, najlepiej jest udzielać się na forach i w grupach dyskusyjnych. Jeśli nie udaje się znaleźć odpowiednich kręgów, zawsze można odważyć się na założenie własnej grupy na Facebooku lub w LinkedIn. Chcąc dodatkowo ograniczyć czas poświęcany na kontakty z innymi ludźmi, można skorzystać z narzędzi pozwalających na wysyłanie automatycznych odpowiedzi czy na zintegrowanie kont i automatyczne publikowanie wpisów. Przy dobrej organizacji, kontakty nie będą zajmowały więcej niż 2-3 godziny dziennie.
Ciekawe artykuły:
Daniel Kurylak
Ostatnie wpisy Daniel Kurylak (zobacz wszystkie)
- Na jakie cechy kandydatów rekruterzy najbardziej zwracają uwagę? - 20 marca 2023
- Izera – opóźnienia w realizacji projektu polskiego elektryka - 10 lipca 2022
- Jaki rodzaj patelni wybrać? - 22 marca 2022
- Jak będzie wyglądać przyszłość motoryzacji? - 13 września 2021
- Google zamyka studia Stadia - 12 lutego 2021
- Cyberpunk 2077 – wielki hit czy wielka afera? - 17 grudnia 2020
- 5G – o co w tym tak naprawdę chodzi? - 12 maja 2020
- Programy wsparcia dla twórców gier komputerowych - 29 marca 2019
- Jak smartphone wpływa na psychikę dziecka? - 16 stycznia 2019
- Jak gry komputerowe wpływają na psychikę? - 25 kwietnia 2018
- Nowa aplikacja ułatwiająca zakupy - 22 czerwca 2017
- Coaching – inwestycja w siebie - 21 lutego 2017
- Będzie rozwojowy boom w branży rzeczywistości wirtualnej? - 26 sierpnia 2016
- Coraz więcej ofert pracy dla informatyków - 20 sierpnia 2016
- Jak Nintendo wykorzysta popularność gry Pokemon Go? - 10 sierpnia 2016
- BZ WBK wciąż na celowniku oszustów wyłudzających dane - 27 czerwca 2016
- Photon: polski robot nauczy dzieci kodowania? - 23 czerwca 2016
- Instagram wreszcie z ułatwieniami dla biznesu? Nowości - 10 czerwca 2016
- Microsoft nie będzie już walczył na rynku smartfonów? - 2 czerwca 2016
- Facebook cenzuruje skrajne i prawicowe media - 23 maja 2016