Photon: polski robot nauczy dzieci kodowania?
Robot uczący dzieci kodowania? Brzmi to dość tajemniczo, ale dokładnie taki wynalazek stworzyli studenci z Białegostoku, którzy postanowili, że w ten sposób przyczynią się do rozwoju logicznego myślenia wśród najmłodszych obywateli.
Czterech polskich studentów wraz ze swoim wykładowcą ma szansę rozsławić nie tylko Białystok, z którego pochodzą, ale również całą Polskę. Wszystko, dzięki wyjątkowemu robotowi, który uczy dzieci kodowania. Po co dzieciom ta umiejętność? Jak tłumaczą twórcy, chodzi o to, by wśród najmłodszych rozwijać logiczne myślenie, które jest świetnie stymulowane podczas kodowania i które przyda im się na każdym późniejszym etapie życia.
Robot o nazwie Photon uczy poprzez zabawę, więc najmłodsi nie odczuwają trudów zapamiętywania skomplikowanych informacji. Photon pozwala eksperymentować i przedstawia ciekawą opowieść. Zadaniem maluchów jest natomiast nauczenie go wszystkich niezbędnych czynności, m.in. poruszania się i korzystania z czujników. Żeby to uczynić, dzieci muszą podjąć się szeregu wyzwań, za które otrzymują punkty. Punkty natomiast zostaną później wykorzystane do dalszego rozwoju Photona. Im więcej dzieci będą wiedziały, tym lepiej funkcjonował będzie ich robot.
Prace nad stworzeniem Photona trwały dość krótko, bo niewiele ponad rok. W tym czasie jego pomysłodawcy stworzyli wiele prototypów, które jednak wciąż nie odpowiadały ich oczekiwaniom. Rezultaty przyniosła konsultacja z dziećmi, które wzięły czynny udział w decydowaniu o ostatecznej wersji robota. Jak przyznają twórcy, pomysły dzieci były realizowane dzięki pomocy specjalistycznej firmy designerskiej. Dziś projekt Photona jest w pełni gotowy, a bolączką pomysłodawców są kwestie finansowe związane z opłaceniem form, które pozwolą w szybkim tempie produkować takie ilości robotów, które umożliwią wejście na rynek.
Polacy mają jednak pomysł na to, jak zgromadzić niezbędną kwotę. Pojawili się w największym serwisie crowdfundingowym kickstarter.com. W ten sposób planowali zebrać sumę 35 tys. złotych. Zaledwie kilkanaście godzin po uruchomieniu wydarzenia, na koncie było już 45% całej kwoty. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia i obecnie twórcy robota Photon liczą, że uda im się zebrać, bagatela, 200 tys. dolarów na podbój rynków.
Ciekawe artykuły:
Daniel Kurylak
Ostatnie wpisy Daniel Kurylak (zobacz wszystkie)
- Na jakie cechy kandydatów rekruterzy najbardziej zwracają uwagę? - 20 marca 2023
- Izera – opóźnienia w realizacji projektu polskiego elektryka - 10 lipca 2022
- Jaki rodzaj patelni wybrać? - 22 marca 2022
- Jak będzie wyglądać przyszłość motoryzacji? - 13 września 2021
- Google zamyka studia Stadia - 12 lutego 2021
- Cyberpunk 2077 – wielki hit czy wielka afera? - 17 grudnia 2020
- 5G – o co w tym tak naprawdę chodzi? - 12 maja 2020
- Programy wsparcia dla twórców gier komputerowych - 29 marca 2019
- Jak smartphone wpływa na psychikę dziecka? - 16 stycznia 2019
- Jak gry komputerowe wpływają na psychikę? - 25 kwietnia 2018
- Nowa aplikacja ułatwiająca zakupy - 22 czerwca 2017
- Coaching – inwestycja w siebie - 21 lutego 2017
- Będzie rozwojowy boom w branży rzeczywistości wirtualnej? - 26 sierpnia 2016
- Coraz więcej ofert pracy dla informatyków - 20 sierpnia 2016
- Jak Nintendo wykorzysta popularność gry Pokemon Go? - 10 sierpnia 2016
- BZ WBK wciąż na celowniku oszustów wyłudzających dane - 27 czerwca 2016
- Photon: polski robot nauczy dzieci kodowania? - 23 czerwca 2016
- Instagram wreszcie z ułatwieniami dla biznesu? Nowości - 10 czerwca 2016
- Microsoft nie będzie już walczył na rynku smartfonów? - 2 czerwca 2016
- Facebook cenzuruje skrajne i prawicowe media - 23 maja 2016