Usługi assistance są w modzie!

domowe assistance

Usługi assistance, czyli nieobowiązkowe opcje proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, stają się w Polsce coraz popularniejsze. Dla wygody w codziennym życiu jesteśmy w stanie regularnie płacić dodatkowe składki ubezpieczeniowe. Dzięki wykupieniu takiego pakietu, mamy pewność, że pomoc nadejdzie w każdej, nawet w najbardziej błahej sytuacji, jaka może nas spotkać. Do usług assistance zalicza się m.in. opłata za wezwanie hydraulika do cieknącego kranu, elektryka do przepalonego okablowania, a nawet opiekunki w momencie, gdy nie mamy z kim zostawić dziecka.

Oferta assistance jest jednak znacznie bardziej rozbudowana. Najbardziej zaskakującymi opcjami, jakie nam udostępnia, jest możliwość zamówienia rezerwacji biletów do kina lub teatru, a nawet zamówienia kwiatów z dostawą do domu czy wynajęcia opieki dla psa. Wszystko to sprawia, że żaden, nawet drobny codzienny kłopot nie jest w stanie utrudnić nam funkcjonowania. Stuprocentowe poczucie komfortu powoduje, że coraz chętniej korzystamy z assistance, by odciążyć się z samodzielnego rozwiązywania problemów. Codzienna wygoda jest dla nas tak ważna, że wraz z rosnącą liczbą osób zainteresowanych usługami assistance domowego, spada liczba klientów wykupujących opcję assistance drogowego mimo, że kłopoty na drodze są dla nas zwykle trudniejsze niż te stricte domowe.

Dokładniejsze dane wskazują, że obecnie 28% Polaków docenia wartość usług assistance domowego podczas, gdy jeszcze 2 lata temu odsetek ten wynosił 22%. Co ciekawe, taką opcją interesuje się coraz większa grupa mężczyzn. Nie przeszkadza im fakt, że jeszcze do niedawna uważano, iż to właśnie pan domu odpowiada za drobne naprawy. 36% spośród przepytanych panów uważa, że tego typu usługi świadczone w zakresie prac domowych są istotniejsze od assistance drogowego. W ciągu zaledwie jednego roku grupa ta powiększyła się aż o 8%.

Udało się także stworzyć sylwetkę przeciętnego Polaka decydującego się na wykupienie ubezpieczenia z opcją assistance domowego. Z reguły wybierają ją osoby w wieku 30-39 lat żyjące w miastach o liczbie mieszkańców przekraczającej 300 tysięcy i legitymujące się dyplomem ukończenia uczelni wyższej. Usługami, które najczęściej wykonywane są w zakresie assistance są naprawy hydrauliczne i elektryczne, a także naprawy sprzętu AGD i RTV oraz komputerów.